Zarządzenie ks. Abp. Wacława Depo

W odpowiedzi na komunikat Księdza Arcybiskupa Stanisława GĄDECKIEGO, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 23 marca br., w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka, Ksiądz Arcybiskup Wacław DEPO, Metropolita Częstochowski zarządził, by jutro, czyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12:00 w południe, wszyscy kapłani w swoich kościołach odmówili modlitwę „Anioł Pański”, dołączając do niej modlitwy „Ojcze nasz” i trzy razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Znakiem jedności w modlitwie jest też modlitwa, którą przekazał Ksiądz Kardynał Angelo BAGNASCO, Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE):

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Wszystkich wiernych parafian proszę, aby łączyli się w tej godzinie odmawiając te same modlitwy w swoich domach.

Comments are closed.
<-- wqqd9333 -->