Ogłoszenia  Duszpasterskie

2 sierpnia 2020

• Dzisiaj obchodzimy 18 Niedzielę zwykłą roku liturgicznego A
  • Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronka do Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00.
  • Trwa miesiąc  modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcajmy się nawzajem do podjęcia abstynencji.
  • W tym tygodniu wspominamy we wtorek (4) – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;  w środę (5)  – w naszym Sanktuarium przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Skarżyckiej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Tomasza Podlewskiego;          w czwartek (6) święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę (8) – św. Dominika, prezbitera.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź (w piątek) w Żerkowicach o16.00 a w Skarżycach o 17.15. Do chorych udam się w piątek o godz. 9.00
  • W przyszłą niedzielę (9 sierpnia) będziemy gościć pielgrzymów z pielgrzymki krakowskiej.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego tygodnika „Niedziela” w której wiodącym tematem są Anioły. „Anioł” to ulubione słowo. Mówienie o Aniołach budzi wiele ciekawości i pytań. Z „Niedzieli” dowiemy się komu One służą, kogo strzegą i prowadzą. Ponadto jest wiele innych bardzo ciekawych i pouczających artykułów. Można też bardziej zgłębić słowo Boże z dodatkiem liturgicznym.
  • Serdecznie  dziękuję za posprzątanie kościoła i za kwiaty do ołtarzy osobom z ul. Kmicica. Na przyszłą sobotę zapraszam dalsze osoby.
  • Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku o naszym Sanktuarium na naszej stronie internetowej.
  • Dziękuję wszystkim ofiarodawcom  za złożone wpłaty na remont dachu naszego Sanktuarium.