Home

„Niedziela”

ŚWIĘCI NA KAŻDY PROBLEM? – Po co nam święci? Czym jest świętych obcowanie? W jakich sytuacjach się do nich zwracać? Święci zajmują ważne miejsce w życiu Kościoła, ale powinniśmy pamiętać, że to od Boga otrzymujemy każdą łaskę. Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszej „Niedzieli” .

CHRZEŚCIJAŃSTWO JEST WYMAGAJĄCE –  Jak głęboka jest nasza wiara? Co współcześnie oznacza być chrześcijaninem? Dlaczego ateiści zazdroszczą nam wiary? Zachęcam do sięgnięcia po ten intrygujący artykuł, który pozwoli zrozumieć głęboki sens naszej religijności.

TO NIE WOJNA RELIGIJNA, TO POLITYKA  –  Kontrowersje wokół decyzji Erdogana o przekształceniu muzeum Hagia Sophia w meczet nie milkną. Poczynania te mają nie tylko wymiar symboliczny. Stoją za nimi pobudki natury geopolitycznej. „Niedziela” wyjaśnia zawiłości związane z tureckimi działaniami.

Z OSSOWA DO RAJU   –  Może być dla nas wzorem do naśladowania. Ksiądz Ignacy Skorupka, bohater Bitwy Warszawskiej, pokazuje nam, jak być człowiekiem głębokiej wiary i patriotą. Wraz z „Niedzielą” poznajmy jego niezwykłą sylwetkę

Ośrodek Duszpasterski Rodzin

Archidiecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin NAZARET Oddział Regionalny w Zawierciu zawiadamia, że od czerwca jest nowy numer telefonu: 516 843 696 oraz adres mailowy: zawiercie@nazaret.pro, na który zgłaszają się narzeczeni z rejonu zawierciańskiego na Pre-Kane.

Warto pamiętać, że kurs należy rozpocząć nie później niż 6 miesięcy przed ślubem.

Read More

Pielgrzymki – propozycje

Drodzy Parafianie!

Przedstawiam propozycje pielgrzymek organizowanych przez Agnieszkę Zapart-Waszkiewicz – Biuro Podróży FOR YOU. Poniżej znajdują się nowe terminy wyjazdów: Gruzja – 1 – 8.09.2020. Spotkanie organizacyje w pierwszym tygodniu sierpnia w Skarżycach. Sycylia – Program przeniesiony na 2021 rok. Jest nowa propozycja wyjazdu do Italii.

Italia w miniaturze

06-12.11.2020

1 dzień:

Wyjazd  ok. g  17:00 Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje.

Read More

Piesza Pielgrzymka Zawierciańska

W tym roku wyjątkowo Piesza  Pielgrzymka Zawierciańska wyruszy 26 sierpnia 2020 po Mszy św. koncelebrowanej w Bazylice św. Piotra i Pawła w Zawierciu o godz. 7.00. Po Eucharystii autokarami udamy się do Olsztyna k. Częstochowy  (można też  pojechać do Olsztyna indywidualnie), a stamtąd – około godz. 10.00 wyruszymy pieszo na Jasną Górę, gdzie na placu przed szczytem, będziemy uczestniczyć w uroczystej Eucharystii o godz.19.00. Powrót autokarami do Zawiercia – po modlitwie apelowej.

Zapisy do 30 lipca 2020 w zakrystii lub w kancelarii w naszej parafii.  Następujące dane są potrzebne: imię i nazwisko, pesel,  adres, nr telefonu. Opłata pielgrzymkowa przy zapisie i  wynosi: 20 zł od osoby + 20 zł koszt przejazdu autokarem. Warunkiem uczestnictwa w pielgrzymce jest podpisanie oświadczenia o przestrzeganiu reżimu sanitarnego ze względu na panujące zagrożenia epidemiczne SARS COV-2   

„Mój Zbawiciel – wyznać, uwierzyć i co dalej?”

grafika ze strony: www.pixabay.com/pl

19 czerwca 2020 r. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo dokona Aktu Zawierzenia Archidiecezji Częstochowskiej Jezusowi Chrystusowi Jedynemu Panu i Zbawicielowi – informacja do ogłoszeń duszpasterskich

„Kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, do tego i Ja przyznam się przed Ojcem, który jest w niebie” – mówi Jezus. Każdy z nas w życiu podejmuje różne decyzje. Przed nami czas, kiedy możemy po raz pierwszy lub po raz kolejny, dokonać wyboru, kto jest dla nas najważniejszy.

Read More

Kolonie dla dzieci

Kolonie letnie z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

zdjecie ze strony: www.pixabay.com/pl

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 16 lat (urodzone po 01 stycznia 2003 roku) na kolonie letnie w terminie: 10. 08 – 20. 08. 2020 r., 21. 08 – 31. 08. 2020 r., które odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Częstochowskiej w Poniku k/Janowa. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wspólnie z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników oferuje atrakcyjną ofertę 11-dniowego wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży będących dziećmi rolników, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim), pobiera rentę bądź emeryturę KRUS.

Read More

Do wiernych Archidiecezji Częstochowskiej

   ZACHĘTA DO WIERNYCH ARCHIDIECEZJI CZĘSTOCHOWSKIEJ

            Czas pandemii koronawirusa był związany z ograniczeniami w działalności duszpasterskiej parafii oraz ruchów, wspólnot i stowarzyszeń. Był to także czas zawieszenia większości spotkań duszpasterskich oraz grup parafialnych i ponadparafialnych. Pierwsze poważne obostrzenia w gromadzeniu się ludzi zostały wprowadzone na początku Wielkiego Postu – czasu przygotowania do Świąt Paschalnych.

            W wielu parafiach nie odbyły się z tego powodu rekolekcje wielkopostne. Wielu wiernych nie miało także dostępu do sakramentu Pokuty i Pojednania, a także do Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres Komunii Świętej Wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Read More

Zarządzenie Arcybiskupa Wacława Depo

ZARZĄDZENIE w sprawie dostosowania dotychczasowych decyzji do aktualnych przepisów prawa polskiego w stanie epidemii

W związku z zasadami wprowadzonymi rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 697), wprowadza się z dniem 20 kwietnia 2020 r. następujące zmiany w dotychczas wydanych rozporządzeniach:

Read More